Sporočila za javnost

Nazaj na sporočila za javnost

Prva medalja za Slovenijo na Evropskem prvenstvu v klasičnem powerliftingu

Za slovensko reprezentanco je uspešen prvi nastop na Evropskem prvenstvu v powerliftingu – troboju moči – po pravilih IPF v Litvi. Srebrno medaljo je pridvigala Nuša Železnik, ki je s skupnim seštevkom 427,5 kg dosegla drugo mesto v kategoriji kadetinj do 72 kg.

Prva medalja za Slovenijo na Evropskem prvenstvu v klasičnem powerliftinguKaunas,26. 11. 2018- Za slovensko reprezentanco je uspešen prvi nastop na Evropskem prvenstvu v powerliftingu – troboju moči – po pravilih IPF v Litvi. Srebrno medaljo je pridvigala Nuša Železnik, ki je s skupnim seštevkom 427,5 kg dosegla drugo mesto v kategoriji kadetinj do 72 kg.Na Evropsko prvenstvo v klasičnem powerliftingu, ki poteka med 24. novembrom in 2. decembrom v Kaunasu v Litvi, so odpotovali trije slovenski tekmovalci. Prva je v soboto, 24. novembra, nastopilaNuša Železnikv kategoriji kadetinj do 72 kg. Z dvignjenimi 162,5 kg počepa, 87,5 kg potiska s prsi in 177,5 kg mrtvega dviga ji je uspel seštevek 427,5 kg, kar pomeni drugo mesto, takoj za Poljakinjo Ido Lis (437,5 kg seštevka), ki je tudi aktualna svetovna podprvakinja. S 418 Wilkstočkami se je Nuša v skupni razvrstitvi kadetinj uvrstila na tretje mesto. Zanjo jetože drugi letošnji mednarodni uspeh po 3. mestu na Svetovnem prvenstvu, kjer ji je uspelo 397,5 kg seštevka."Toprvenstvo je bilo zame eno najboljših tekem do zdaj. Vzdušje, ki je bilo prisotno in celotna ekipa sta mi dala dovolj energije za dvige, za kar sem neizmerno hvaležna. Poljakinja, ki je zasedla prvo mesto, je bila pač premočna. Seveda sem kljub temu več kot zadovoljna z uvrstitvijo," je uspeh komentirala Železnikova.V četrtek, 29. novembra ob 9. uri po slovenskem času nastop čaka šeKatjo Babičkategoriji članic do 57 kg. Med člani 105 kg bo slovenske barve zastopalMatic Hren, ki bo nastopil v soboto 1. decembra ob 9. uri po slovenskem času.Prenose lahko spremljatetukaj, dnevne reportaže dogajanja pa na strani naFacebookualiInstagramuPowerlifting zveze Slovenije – zveze triatlona moči.Spodaj so pripete tudi fotografije (avtorstvo: EPF).Z močnimi pozdravi,PLZS